Co warto wiedzieć o grze w tenisa?
Sport i zdrowie

Co warto wiedzieć o grze w tenisa?

Dostępne statystyki pokazują, że tenis ziemny jest jedną z tych dyscyplin sportowych, które w przeciągu ostatnich paru najbardziej zyskały na popularności. Oczywiście, mowa tutaj o polskich realiach, ponieważ w innych krajach tenis jest sportem, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród graczy w każdym wieku i obojga płci od wielu dziesiątków lat. Analitycy uważają, że wzrost zainteresowania grą w tenisa jest spowodowany przede wszystkim korelacją dwóch podstawowych czynników.

Z jednej strony jest to znudzenie tymi dyscyplinami sportu, które dotychczas były najbardziej popularne, a więc na przykład piłką nożną czy koszykówką. Z drugiej zaś strony coraz większa popularność tenisa ziemnego w Polsce z całą pewnością jest w sporej mierze determinowana kolejnymi międzynarodowymi sukcesami osiąganymi przez polskich tenisistów z Agnieszką Radwańską oraz Jerzym Janowiczem na czele.

Jednak, pomimo coraz większej popularności, jaką cieszy się w naszym kraju tenis ziemny, wokół tego sportu wciąż istnieje spora liczba mitów, które w wielu przypadkach stanowią przyczynę, dla której osoby zainteresowane grą w tenisa ostatecznie nie rozpoczynają treningów. Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Co warto wiedzieć o grze w tenisa?

Chyba najbardziej popularnym i najczęściej spotykanym spośród mitów, jakie wiążą się z tenisem, jest przekonanie, że tę dyscyplinę sportu można uprawiać tylko i wyłącznie wyczynowo lub półwyczynowo, a w konsekwencji, że tenis jest grą przeznaczoną tylko i wyłącznie dla młodych osób obdarzonych bardzo dobrą koordynacją ruchową oraz kondycją fizyczną. A jak jest z tym w rzeczywistości? Każdy, kto posiada nieco dłuższe doświadczenie jeżeli chodzi o grę w tenisa, wie doskonale, że ten sport może być naprawdę skrajnie wyczerpująco. Jednak tempo każdej partii każdorazowo zależy przede wszystkim od ustaleń pomiędzy graczami. Oznacza to, że rekreacyjna gra w tenisa jest jak najbardziej możliwa. Co więcej, zdaniem wielu osób ten sport stanowi znacznie lepsze rozwiązanie dla osób, które szukają ciekawej formy rekreacji ruchowej, niż na przykład piłka nożna czy siatkówka. Gra w tenisa wiąże się bowiem z o wiele mniejszym ryzykiem kontuzji, niż większość innych dyscyplin sportowych(oczywiście, przed rozpoczęciem gry każdorazowo należy wykonać odpowiednią rozgrzewkę, aby nie doznać naciągnięcia lub innego urazu mięśni ramion).

Kolejnym często spotykanym stereotypem na temat tenisa jest przekonanie, że uprawianie tej dyscypliny sportu, nawet w formie rekreacyjnej, wiąże się ze znacznymi kosztami. Tymczasem wystarczy odwiedzić jakiś dobry sklep tenisowy, taki jak na przykład http://skleptenisowy24.pl/, aby przekonać się, że ceny sprzętu do tenisa ziemnego wcale nie stanowią jakichś niebotycznych kwot, które byłyby poza zasięgiem statystycznego człowieka. Jako że w Polsce z roku na rok powstaje coraz więcej obiektów przeznaczonych do gry w tenisa,  również wynajęcie kortu tenisowego nie jest już rozwiązaniem, które wiązałoby się z jakimiś wyjątkowo wysokimi kosztami. Po ostatecznym podliczeniu wszystkich wydatków, okazuje się, że uprawianie tenisa wcale nie jest o wiele bardziej kosztowne, niż na przykład gra w siatkówkę.

Post Comment