Co o doradcach kredytowych myślą klienci?
Biznes i finanse

Co o doradcach kredytowych myślą klienci?

Doradca kredytowy to osoba, która zajmuje się kompleksowym pomaganiem swoim klientom w dziedzinie kredytów oraz pożyczek. Dzięki takiej osobie, ryzyko wzięcia niekorzystnej oferty kredytowej maleje. Co warto wiedzieć na temat tego zawodu? Kto może zostać doradcą kredytowym? Jakie są opinie?

Ogólna charakterystyka

Doradca kredytowy to przede wszystkim osoba, która w sposób uczciwy, a czasem wręcz misyjny, pomaga swoim klientom w wyborze najlepszej pożyczki. To ona sprawia, że człowiek jest w stanie spełnić swoje marzenia lub stworzyć inwestycję. Doradca kredytowy to osoba, która ukończyła szkołę wyższą na kierunku bankowości lub osoba, która po szkole średniej postanowiła brać udział w specjalistycznych, doszkalających kursach, na których danego kandydata przygotowuje się do zajmowania się doradzaniem klientom.

Doradca kredytowy, a współpraca z bankami

Oczywiście zwód doradcy kredytowego polega głównie na współpracy z przedstawicielami banków, którzy na bieżąco uaktualniają oferty kredytowe. Dzięki temu doradca może rzucić na nie okiem oraz stwierdzić, która z podanych ofert jest bez wątpienia najkorzystniejsza. Można powiedzieć, że banki biorą wręcz udział w wyścigu, ponieważ udzielanie kredytów, jest dla banku niezwykle opłacalne. Doradcy kredytowi dzięki znajomości rynku, nie ulegają pierwszemu wrażeniu, jaki wywołuje się podczas pierwszego spotkania.

Czy doradca kredytowy to osoba wiarygodna?

Osoba, która zajmuje się doradzaniem klientom, musi być osobą wiarygodną oraz przeszkoloną. Dzięki temu taki doradca bez wątpienia zyskuje grono stałych klientów, którzy często doradcy zawierzają swoje problemy oraz troski. Ludzie często naiwnie ufają ludziom, zdradzając im swoje wątpliwości.

Jaki powinien być dobry doradca kredytowy?

Dobry doradca kredytowy powinien być przede wszystkim osobą kompetentną i wyszkoloną. Tylko dzięki temu żaden klient nie będzie musiał obawiać się ewentualnego oszustwa. Znajomość rynku to w tym przypadku podstawa. Nie wolno działać na niekorzyść jakiegokolwiek klienta.

Czy na rynku można natknąć się na oszustów?

Można natknąć się na oszustów zupełnie tak, jak w przypadku innych zawodów. Oszuści zawsze byli i będą działać na niekorzyść swoich klientów. Jest to ryzykowne i niewłaściwie. Lepiej unikać takich biur, które dopiero wchodzą na rynek lub zyskały już do tej pory niezwykle negatywne opinie.

Jakie opinie krążą o doradcach kredytowych?

– Kilka lat temu korzystałam z pomocy doradcy kredytowego. Jego firma była na rynku już kilka dobrych lat. Nie żałuje swojej decyzji. Dzięki temu uniknęłam przykrych konsekwencji wzięcia złego kredytu. Doradcy kredytowi to świetni ludzie i warto im zaufać. – Teresa (60 lat), Kraków.

– Zaufałem niejednemu doradcy kredytowemu i z pewnością będę korzystał z ich usług jeszcze niejednokrotnie. Jestem młodym inwestorem, który często musi wziąć kredyt, aby zrealizować swoje plany i poszerzać działalność. Doradca kredytowy pozwala wyszukać najlepszą ofertę, a ja nie muszę biegać po bankach w celu porównywania. – Tomasz (35 lat), Wrocław.

Post Comment