Meble z płyty – ich zalety i różnorodność
Dom

Meble z płyty – ich zalety i różnorodność

Choć przy meblowaniu można wybierać rzeczy wykonane z różnych materiałów, to najpopularniejszym jest płyta meblowa. Jest to najczęściej płyta wiórowa albo pilśniowa. By imitować drewno, pokrywana jest ona laminatem. Można nadać jej wygląd dowolnego gatunku drewna. Wykończeniem płyty drewnopochodnej może być także okleinowanie. Obojętnie jaka dokładnie płyta i jakie jej wykończenie, to zrobiony z takich elementów konstrukcyjnych mebel ma pewne ważne zalety. Jest ich tak dużo, że właśnie takie umeblowanie ma większość osób w domu.

Wiele zalet mebli z płyty

Takie wyposażenie jest solidne. Większość osób potrzebuje, by czuć się dobrze w otoczeniu, solidnych mebli. To dlatego nie plastikowe czy wiklinowe, ale takie są najpopularniejsze. Charakteryzuje je też trwałość. Wystarczy pilnować, by nie były narażone na nic, co mogłoby im zaszkodzić. Wybór płyty drewnopochodnej na materiał konstrukcyjny sprawia, że meble są lżejsze niż te z litego drewna. Przesunięcie w inny kąt pokoju nawet większej rzeczy może być możliwe i przez jedną osobę. Materiał ten po wykończeniu przypomina drewno, czyli przyjazny dla człowieka, ciepły i przyjemny materiał. W otoczeniu wykonanych z niego sprzętów, jak regał, komoda, stół, czuć ciepłą, domową atmosferę.

Podobnie jak drewniane, meble z elementów drewnopochodnych sprawiają, że otoczenie staje się przytulne. W odróżnieniu jednak od tamtych, jeśli zastosowano w nich laminat, nie wymagają żadnych działań pielęgnacyjnych. Wystarczy przecierać je czasami wilgotną ściereczką. Jeśli są pokryte okleiną naturalną, czyli fornirem, to warto używać mleczka pielęgnacyjnego. Fornir to warstwa prawdziwego drewna, więc trzeba na niego uważać i wymaga pielęgnacji. Bardzo ważną zaletą jest koszt zakupu mebla. Jest tym bardziej istotny, że rzadko kupuje się jedynie jedną rzecz. Tego rodzaju wyposażenie jest tańsze niż z litego drewna. Ceny mogą być różne. Jednak solidne i ładne umeblowanie pokoju możliwe jest już za niewielkie pieniądze.

Idealny mebel do każdego wnętrza

Meble wykonane z płyt mogą być różnorodne i to także jest ich zaletą. O ich ostatecznym wyglądzie oraz kolorze będzie decydować wykończenie płyty wiórowej czy pilśniowej. Różnorodność kolorystyczna jest ogromna. Można mieć meble od białych poprzez brązowe do bardzo ciemnych. Atrakcyjności mogą im nadać żłobienia. Tak mogą zostać ozdobione fronty szafy, szafek i szuflad. Żłobienia mogą dodać większej elegancji meblom nowoczesnym, które pod względem formy są skromne. Meble nowoczesne to prostota formy w odróżnieniu od stylizowanych, które też można wykonać z płyty. Dzięki tej różnorodności znajdzie się umeblowanie dla różnych pomysłów na aranżację wnętrza.

W eleganckich mieszkaniach można mieć regały, szafy i komody z płyty okleinowanej, ozdobione żłobieniami. Elegancji dodadzą także piękne uchwyty. Jeśli chce się niedrogo stworzyć nowoczesną aranżację, można zamówić meble o prostej formie pokryte laminatem. Dla popularnego obecnie stylu skandynawskiego wybierze się białe albo jasne umeblowanie. Do wnętrza o rustykalnym charakterze pasować mogą meble z fornirem z jasnego drewna. Dla wnętrz klasycznych, najlepiej wybierać stoły, komody i inne elementy wyposażenia stylizowane.

Post Comment