Czy lampy podłogowe są zawsze dobrym pomysłem?
Dom

Czy lampy podłogowe są zawsze dobrym pomysłem?

Na lampy podłogowe decyduje się wiele osób. Nic dziwnego – są one bardzo funkcjonalnym i świetnie sprawującym się źródłem światła. Czy jednak pasuje do wszystkich przestrzeni?

Jednym z podstawowych produktów oświetleniowych są lampy podłogowe. Utrzymane w różnych stylach i interesującym designie są wyborem wielu osób aranżujących dom czy mieszkanie. Warto zatem zastanowić się, czy lampy podłogowe zawsze są dobrym pomysłem? Gdzie najlepiej się sprawdzają i co wprowadzają do dostępnej przestrzeni?

Wygoda

Nie da się ukryć, że wysokie lampy podłogowe z odpowiednio dobranym designem doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie znajdują się kanapy i inne miejsca do relaksu. Ustawione za nimi czy też obok idealnie spisują się podczas czytania książki. Należy zatem podkreślić, że korzystanie z lamp podłogowych jest niesamowicie wygodne, ale niestety nie sprawdzą się one we wszystkich pomieszczeniach.

Dużą uwagę należy zwrócić wówczas, kiedy mamy do zaaranżowania dosyć niewielką przestrzeń. Wówczas lampy podłogowe mogą być chybionym pomysłem. W miejscach, gdzie liczy się każda wolna przestrzeń duża lampa podłogowa może nie być po prostu funkcjonalna – o wiele lepiej sprawdzą się tam na przykład kinkiety czy lampki biurkowe.

Styl i trendy

Należy również zauważyć, że ważny jest odpowiedni dobór lampy podłogowej. Może okazać się na przykład, że jeżeli zaaranżujemy przestrzeń w stylu rustykalnym, to o wiele lepiej sprawdzą się między innymi żyrandole czy kinkiety o odpowiednim designie. To właśnie styl mieszkania jest tym, co narzuca nam pewną konwencję w doborze nie tylko źródeł światła, ale również mebli w ogóle.

Wydaje się jednak, że wnętrza zachowane w stylu nowoczesnym są idealnym miejscem dla lamp podłogowych z interesującym designem. Nie tylko wzbogacą przestrzeń, ale będą również funkcjonalne i wprowadzą ciekawą atmosferę do wnętrza. Nie da się więc ukryć, że dobór źródeł światła nie jest sprawą prostą – zdeterminowana jest wieloma czynnikami.

W świecie aranżacji wnętrz i produktów oświetleniowych dominują dzisiaj właśnie lampy nowoczesne, oświetlenie rustykalne oraz niestandardowe źródła światła, pewnego rodzaju unikaty, takie jak chociażby lampy wykonane z betonu. Duże znaczenie mają również kinkiety czy lampy wykonane z kryształu.

Podsumowując, lampy podłogowe nie zawsze dobrze się sprawdzą, szczególnie jeśli chodzi o pomieszczenia z mniejszym metrażem. Nie da się jednak ukryć, że ten rodzaj oświetlenia jest niezwykle funkcjonalny, a jego odpowiedni design może być ozdobą sam w sobie. Należy sobie uświadomić, że wybór oświetlenia ma bardzo duże znaczenie, szczególnie jeśli chodzi o wyposażenie wnętrza w odpowiednim stylu.

Warto również eksperymentować z różnymi źródłami światła. Z tego też względu dobrze przejrzeć ofertę dostępnych lamp czy kinkietów unikatowych, na przykład wykonanych z betonu czy kryształu. Jeżeli zastosujemy takiego rodzaju oświetlenie do naszego pomieszczenia, to efekt może być bardzo interesujący.

One Comment

Post Comment