Kominki gazowe i piece na pallet
Dom

Kominki gazowe i piece na pallet

Pomimo dzisiejszych fluktuacji cen gazu ziemnego, kominki gazowe są zdecydowanym wyborem w kominach. Wkłady kominkowe gazu ziemnego i piece wolnostojące nie tylko pomagają zachować, jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń, utrzymując czystość w domu, ale powodują mniejsze zanieczyszczenie na zewnątrz niż kominki z drewna.

Konsumenci świadomi energochłonności napędzają tendencję do używania kominków gazowych, wkładek i pieców palletowych w celu zapewnienia częstego ogrzewania stref dla najczęściej używanych pomieszczeń. Rachunki użytkowe są niższe, jeśli mogą wyłączyć termostat na centralnym piecu i używać komina gazowego, jako dodatkowego źródła ciepła. Na przykład bardzo wydajne wkłady kominkowe gazu ziemnego mogą ogrzewać do 300 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej przy niskich kosztach.

Budowniczy omawiając te opcje z klientami powinny pamiętać o następujących zaleceniach:  

  • W przypadku ogrzewania strefy należy wziąć pod uwagę tylko prawidłowo zainstalowane kominki gazowe, wkładki i urządzenia do pallet.
  • Należy unikać murowanych kominków spalających drewno, które mogą utracić do 85 procent ciepła.
  • Do konwersji z drewna na gaz, wkłady kominkowe mogą być zainstalowane w prawie każdym istniejącym kominku murowanym i są dostępne w różnych stylach i wzorach, aby dopasować do wystroju domu.

Kominki gazowe

Niezależnie od tego, czy dana osoba jest zainteresowana ogrzewaniem strefowym, wybór kominka zależy od klimatu regionalnego, wieku i konstrukcji domu oraz wymaganej ilości ciepła.

Bezpieczne kominki zawierają większość sprzedaży kominków gazowych. Powietrze zasilające płomień wchodzi z zewnątrz i względnie chłodne gazy spalinowe są wyczerpane przez odpowietrznik na ścianie lub mogą być odpowietrzane przez dach. Rekomendowane są dla nich kominki gazowe z bezpośrednim odpowietrzaniem; 70 procent ciepła, które generują, pozostaje w domu. Jednostki odpowietrzające są znacznie łatwiejsze i mniej kosztowne w instalacji niż tradycyjne urządzenia do spalania drewna lub muru gazowego, a ich umieszczenie jest bardziej elastyczne.

  Kominek z klasyczną komorą spalania klasy B (nagrzewnicą naturalną) wymaga spalania klasy B, aby przenosić gorące gazy spalinowe i zazwyczaj mieć drzwi operacyjne.

Urządzenia palletowe to piece wolnostojące lub wkłady kominkowe spalające granulki do ogrzewania strefy. Najczęstszym paliwem są granulaty na bazie drewna, wykonane przede wszystkim ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem odpadów drzewnych: trocin, wiórów, zrębków. Pallety, opracowane w 1970 roku, wykorzystujące drewno odpadowe z procesów produkcyjnych, są bardzo skutecznym sposobem spalania drewna i można je nabyć w workach o różnej pojemności. Jedną z zalet materiału opałowego palletowego jest możliwość zmniejszenia kosztów paliwa na początku sezonu grzewczego.

Efektywność energetyczna

W zimową noc, ostatnią rzeczą, z którą chce się spotykać, jest zimny dom. Aby zwalczać chłód, można założyć piżamy flanelowe, przygotować sobie filiżankę gorącej czekolady, a jeśli ma się szczęście, przytulać obok ciepłego kominka gazowego. Jeśli jednak kominek gazowy nie jest bezpośrednim kominem, traci się ciepło przez komin.

Tradycyjny kominek gazowy wykorzystuje wewnętrzne powietrze do spalania. Pobiera powietrze z wnętrza domu do spalania gazu ziemnego lub propanu i wysyła opary do spalin. Kanałem jest pionowa rura, która automatycznie usuwa gazy, ciągnąc je do góry i wychodzą z domu przez dach. Gorące gazy przechodzą przez spaliny na, zewnątrz, ponieważ ciepłe powietrze unosi się nad chłodnym powietrzem.

Post Comment