Gry komputerowe: czy to może czymś grozić?
Rozrywka

Gry komputerowe: czy to może czymś grozić?

Niestety niezwykle duża liczba osób w dalszym ciągu uważa, że gry są złem i to oczywiście przez nie młodzież popełnia przestępstwa. Jest to szczególnie kuriozalne, chociażby dlatego że nasza branża elektronicznej rozrywki ogromnie energicznie się rozwija (mamy popisowych przedstawicieli w tej profesji!), a inne osoby nie przeszkadzają sobie w formułowaniu takich czy innych pogardliwych sądów bądź opinii.

W ostatnim czasie nadzwyczaj dużo gra się w tematy postapo. Z jakiegoś względu gry te podobają się graczom – pewnie dlatego, że co poniektóre z tytułów są wieszcze? Może to o w największy sposób zachęca do nich. Jest to trochę osobliwe, ale zwiedzanie zapuszczonych i zniszczonych światów, poszukiwanie pozostałych surowców bądź istotnych składników, trafianie na zorganizowane w pewien sposób gangi i rozmawianie z nimi, zajmowanie się handlem jest przez graczy lubiane. Wszystko to wydaje się prawdopodobną przyszłością w obliczu cywilizacyjnej zagłady, takiej jak kompletny konflikt nuklearny, uderzenie meteorytu na ziemię albo wykształcenie się nowej, zagrażającej i choroby nie do uleczenia.

Gry komputerowe pozwalają nam na niedługi moment utożsamić się z protagonistą w szczególności z tych uniwersów oraz zaznać jego opowieści. Na ogół gracze robią tak, że albo utożsamiają się z postacią oraz przedsiębiorą te decyzje, które są słuszne i które najwidoczniej przedsięwzięliby w analogicznych warunkach, albo szkicują w myślach psychikę bohatera i starają się grać odpowiednio do jego charakteru.

Tak gra się po prostu dużo fajniej, chociażby w przygody z typu RPG. W tym przypadku przygody te są w stanie w rzeczywistości wciągnąć – pewien przykład jest tutaj właściwy, gdyż przejście 4 części gry ze wszystkimi DLC zajmuje niemal dwanaście miesięcy. Dwanaście miesięcy grania tylko w jeden tytuł!

Bez wątpienia rekomendujemy każdemu zabawę z elektroniczną rozrywką. To nie tak, jak słyszymy i czytamy w mediach – siedzenie przed kompem z zachowaniem zdrowego rozsądku może przynieść sporo zysków. Dla młodszych graczy jest to przykładowo obcy język, dlatego że dzięki graniu w gry mogą one w szybszy sposób przyuczyć się go. Znamy dużo osób, które właśnie tym sposobem nauczyli się języka obcego, przez co ich kolejne kształcenie było owocniejsze!

Post Comment