Częste błędy podczas używania zmywarki
Dom

Częste błędy podczas używania zmywarki

Zmywanie naczyń to niezwykła wygoda, a także oszczędność czasu oraz pieniędzy. Należy jednak zadbać o odpowiednią pielęgnacje oraz prawidłowe użycie tego urządzenia. Poniżej znajdziecie informacje dotyczące najczęstszych błędów podczas używania zmywarki.

Nieprawidłowe umieszczanie naczyń lub nieodpowiednie stosowanie środków czyszczących, może doprowadzić do uszkodzenia zmywarki lub sprzętów kuchennych. Dlatego warto przed pierwszym użyciem dokładnie zapoznać się z instrukcją danego sprzętu. Coraz więcej osób posiada w swoich domach zmywarki, jednak nie każdy zna podstawowe zasady jej użytkowania. W ten sposób możemy narazić się na spore koszty naprawy. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób i co możemy umieszczać w zmywarce oraz jakie środki czyszczące powinniśmy stosować.

Jakie środki i gdzie je umieszczać?

Do czyszczenia naczyń w zmywarce powinniśmy użyć specjalne środki, które przeznaczone są do tego typu czynności. Musimy jednak pamiętać, aby przed ich zastosowaniem dokładnie zapoznać się z instrukcją ich używania. Warto też wiedzieć, gdzie powinniśmy umieścić dany preparat. Tabletki czyszczące zazwyczaj posiadają specjalne miejsce i nie należy ich wrzucać bezpośrednio do zmywarki. Najlepiej używać ekologicznych sposobów i wykorzystywać środki bez zawartości chloru i substancji przeciwbakteryjnych.

Czego nie umieszczać w zmywarce?

Niestety, ale nie wszystko nadaje się do umieszczenia w zmywarce. Niektóre rzeczy będziemy musieli umyć ręcznie, ponieważ działanie zmywarki może je uszkodzić. Może też stać się odwrotnie i to dane naczynia mogą wpłynąć na działanie sprzętu. Pamiętajmy, że błędem jest umieszczanie w zmywarce drewnianych przedmiotów. Drewno z zmywarce pęka i powiększa swoją objętość, przez co nie nadaje się do następnego użytku.

General Fresh – sprawdź dostępną ofertę produktów do czyszczenia

http://generalfresh.pl/

Do zmywarki nie należy wkładać także żeliwnych patelni lub garnków, ponieważ może to doprowadzić do szybkiego rdzewienia tego rodzaju przedmiotów, a żeliwo zacznie odpryskiwać. Powinnyśmy zatem żeliwne naczynia myć ręcznie, bez użycia silnych środków chemicznych.

Nie warto umieszczać w zmywarce cennej zastawy lub ręcznie malowanych naczyń. Kryształowe przedmioty mogą się uszkodzić i utracić swój wcześniejszy wygląd. Malowana zastawa może wyblaknąć.

Jeśli chodzi o plastikowe przedmioty czy wszelkiego rodzaju kubki termiczne i termosy to także nie powinniśmy umieszczać ich w zmywarce. Plastik pod wpływem wysokiej temperatury może ulec odkształceniu, natomiast kubki czy termosy mogą stracić swoje właściwości termoizolacyjne.

Zadbajmy także o noże, które pod wpływem środków czyszczących oraz działania zmywarki mogą zarysować lub wyszczerbić ostrza. Uszkodzone noże stają się tępe i tracą swoją jakość. Pamiętajmy także o ostrzach z blendera, z którymi może stać się podobnie.

Pamiętaj, aby przed włożeniem do zmywarki pozbyć się tylko największych resztek jedzenia. Nie należy płukać wcześniej talerzy, ponieważ po pierwsze tracimy czas, a po drugie tabletki czyszczące muszą mieć na czym pracować.

Post Comment